Home Laatste Nieuws 23 Nederlanders in Slowakije voor EK U18 (brons voor Madelief van Leur)

23 Nederlanders in Slowakije voor EK U18 (brons voor Madelief van Leur)

door hardloopnetwerk

Drie van vier dagen Europese kampioenschappen atletiek onder 18 jaar in Slowakije zitten erop. 11 jongens en 12 meisjes dragen het oranje tijdens de vierde editie van het titeltoernooi in Banská Bystrica. Het Slowaakse Národný Atletický-stadion is het decor van donderdag 18 tot en met zondag 21 juli, waar 1 Nederlandse medaille is gehaald.

Tijdschema

Startlijsten

Livestreams Eurovisionsports

Alle uitslagen

Uitslagen zaterdag

  • Madelief van Leur – 400 meter finale – 53.19 sec – BRONS
  • Rink Rewijk – 1500 meter finale – 3:57.70 min – vierde
  • Julia Dokter – hoogspringen finale – 1.78 m – vijfde
  • Kaate Mulders – 3000 meter finale – 9:38.40 min – elfde
  • Sytse Lutgendorff – tienkamp dag 1: 100 meter – 11.42 sec – verspringen – 6.79 m – kogelstoten – 12.40 m – hoogspringen – 1.87 m – 400 meter – 51.02 sec (12e na dag 1)
  • Mikai Snoek – tienkamp dag 1: 100 meter – 11.53 sec – verspringen – 6.13 m – kogelstoten – 14.72 m – hoogspringen – 1.81 m – 400 meter – 52.67 sec (21e na dag 1)
  • Fenne Bijlhouwer – discuswerpen kwalificatie – 43.31 m – q voor finale
  • Jolie Baerveldt – speerwerpen kwalificatie – 54.76 m – Q voor finale
  • Noa Pet – 400 meter horden halve finale – 53.53
  • Quinten de Vos – 400 meter horden halve finale – 53.21
  • Zoë van Gils – 400 meter horden halve finale – 59.74 sec – Q voor finale
  • Maud de Jong – 800 meter halve finale – 2:09.82 – Q voor finale

Uitslagen vrijdag

  • Ruby Jansen – zevenkamp dag 2: verspringen – 5.86 m – speerwerpen – 35.68 m – 800 meter – 2:38.34 min – 5203 punten – 15e
  • Gift Achigwe – zevenkamp dag 2: verspringen – 5.48 m – speerwerpen – 35.26 m – 800 meter – DNF – 4505 punten – 26e
  • Ivar Engels – 2000 meter steeplechase serie – 6:17.68 min
  • Quinten de Vos – 400 meter horden serie – 53.28 sec – Q voor halve finale
  • Noa Pet – 400 meter horden serie – 53.63 sec – q voor halve finale
  • Zoë van Gils – 400 meter horden serie – 1:00.40 min – Q voor halve finale
  • Madelief van Leur – 400 meter halve finale – 53.18 sec – Q voor finale
  • Jim Putter – 110 meter horden halve finale – 14.09 sec
  • Maud de Jong – 800 meter serie – 2:09.38 – Q voor halve finale

Uitslagen donderdag

  • Ruby Jansen – zevenkamp dag 1: 100 meter horden – 14.09 sec – hoogspringen – 1.57 m – kogelstoten – 11.18 m – 200 meter – 24.38 sec
  • Gift Achigwe – zevenkamp: 100 meter horden – 14.25 sec – hoogspringen – 1.60 m – kogelstoten – 12.39 m – 200 meter – 25.21 sec
  • Palita Donkhoksung – kogelstoten kwalificatie – 13.45 m
  • Fenne Bijlhouwer – kogelstoten – kwalificatie – 13.93 m
  • Rosalie ten Bruggencate – 2000 meter steeplechase kwalificatie – DQ door voet buiten waterbak
  • Madelief van Leur – 400 meter serie – 55.23 sec – Q voor halve finale
  • Zion Sambo – 100 meter serie – 10.86 sec – Q – halve finale – 10.89 sec
  • Raminge Laker Dewindt – 100 meter serie – 10.86 sec – Q – halve finale – 10.77 sec
  • Hidde Peter – discuswerpen kwalificatie – 45.00 m
  • Julia Dokter – hoogspringen kwalificatie – 1.77 m – q voor finale
  • Jim Putter – 110 meter horden serie – 13.69 sec – Q voor halve finale
  • Pippa Chadwick – 1500 meter serie – 4:25.29 – Q voor finale
  • Kaate Mulders – 1500 meter serie – 4:26.58 – Q voor finale
  • Rink Rewijk – 1500 meter serie – 3:59.84 – Q voor finale
  • Sam van Keulen – 1500 meter serie – 3:59.76

Technisch directeur Vincent Kortbeek: ‘Het team dat we naar Slowakije sturen, is een mooi en sterk team dat te midden van het Olympisch geweld ook een podium verdient. Hier lopen onze toekomstige Olympiërs tussen!’

Jongens

  • Zion Sambo (100 meter)
  • Raminge Laker Dewindt (100 meter)
  • Rink Rewijk (1500 meter)
  • Sam van Keulen (1500 meter)
  • Jim Putter (110 meter horden)
  • Quinten de Vos (400 meter horden)
  • Noa Pet (400 meter horden)
  • Ivar Engels (2000 meter steeplechase)
  • Hidde Peter (discuswerpen)
  • Sytse Lutgendorff (tienkamp)
  • Mikai Snoek (tienkamp)

Interviews in de serie Rising Stars: Rink Rewijk / Madelief van Leur / Jolie Baerveldt / Pippa Chadwick / Kaate Mulders

Meisjes

  • Madelief van Leur (400 meter)
  • Maud de Jong (800 meter)
  • Pippa Chadwick (1500 meter)
  • Kaate Mulders (1500 & 3000 meter)
  • Zoë van Gils (400 meter horden)
  • Rosalie ten Bruggencate (2000 meter steeplechase)
  • Julia Dokter (hoogspringen)
  • Fenne Bijlhouwer (discuswerpen)
  • Jolie Baerveldt (speerwerpen & kogelstoten)
  • Palita Donkhoksung (kogelstoten)
  • Ruby Jansen (zevenkamp)
  • Gift Achigwe (zevenkamp)

De Hardloopnetwerk Nieuwsbrief lezen? Ontvang elke maandag de hoogtepunten van afgelopen week in je mailbox.

Hoofdfoto: Coen Schilderman

Nieuwsoverzicht

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten