Met de lancering van de SuperComp Rebel en Elite combineert New Balance een licht en zacht loopgevoel met elkaar. De Elite v6, het nieuwe wedstrijdmodel van het Amerikaanse merk, is lichter, iets comfortabeler dan zijn voorganger en zal dankzij een nieuwe middenzool in de smaak vallen tijdens lange afstanden op tempo. Wij testten de Elite v6 op verschillend terrein en hielden de v5 ernaast.
Wat is nieuw?
Het mannenmodel is zo’n 20 gram lichter geworden, het vrouwenmodel 11 gram. Op deze verschillen hoef je een schoenkeuze niet te baseren, maar het verschil in comfort is een stuk groter. Verder is de carbonplaat, met de technologie Energy Arc, in twee richtingen vervormd en dunner. In de onderste laag is een diepe uitsparing te zien, die het in- en uitveren van de plaat mogelijk maakt. De plaat is geometrisch veranderd en dikker en stijver aan de voorkant. Ook de middenzool is aangepakt. PEBA-schuim (bij New Balance bekend onder de naam FuelCell) heeft plaatsgemaakt voor alifatisch thermoplastisch polyurethaan, een flexibele kunststof (onder de naam Infinion). Het lichte en responsieve schuim is ontwikkeld om zoveel mogelijk energie terug te geven bij iedere afzet.
Check hier onze review van de voorganger: de Elite v5
Onze ervaring

Hoewel de nieuwste racer van New Balance er misschien wat onstabiel uitziet, valt dat in de praktijk mee. De Elite v6 voelde al snel comfortabel in de paar trainingen die we erop liepen. Een redelijk stevig en zacht bovenwerk met een grote tong zorgen voor comfort en het karakter van een luxe trainingsschoen. De aansluiting rond de hiel is fijn en je kunt snel een soepele tred vinden. Grote klappen worden goed opgevangen door de dikke schuimlaag. Tijdens onze thresholdsessie konden we snel en makkelijk tempo opvoeren en bleek de schoen redelijk stabiel. De Elite v6 voelt tegelijkertijd redelijk agressief en dat vonden we fijn tijdens sprints in een andere training. Afremmen blijkt lastig, eenmaal in een fijne cadans loop je makkelijk je meters weg.
Built for race day is de slogan van dit model en daar is de Elite v6 ook voor bedoeld. Aan het wat afgezaagde woord trampolinegevoel moeten we denken: vooral een fijn dempend gevoel rond de voorvoet blijft ons bij. De afwikkeling van je voet verloopt zeer zacht, gevoelsmatig iets soepeler dan bij de Elite v5. Een agressief racegevoel voorin ontbreekt een beetje, al voelt de energieteruggave enorm. De slijtzool bestaat uit dun rubber, niet heel indrukwekkend. Loop je over een glad pad of op zand, dan is het extra opletten geblazen. Een tempotraining in het bos, op niet al te gevaarlijk terrein, zou prima kunnen. Wees je bewust dat het niet een heel wendbare schoen is. Met name het reactieve gevoel rond de voorvoet en het comfort blijft ons erg bij. Een schoen die we zeker in wedstrijden willen gaan dragen. Of we ‘m echt fijner vinden dan de iets hardere Elite v5… twijfel.
Nog zachter is de Saucony Endorphin Elite 3, die we eerder dit jaar testten.

Elite v6 (geel)
Conclusie
De New Balance FuelCell SuperComp Elite v6 is aan te raden voor tempoblokken en met name wegwedstrijden van 10 kilometer en langer. Een schoen die geschikt is voor het lopen van een marathon in de twee of drie uur als je van zacht houdt. Lopers met een midden-/voorvoetlanding en een reguliere / gevorderde looptechniek kunnen goed met deze schoen uit de voeten. De combinatie van comfort en responsiviteit maken van deze Elite een veelzijdige wedstrijdschoen voor droog terrein.
Lees ook: Sneller worden op de 10 kilometer? 6 trainingen van topatleten
Specificaties
| Merk | New Balance |
| Model | SuperComp Elite v6 |
| Type | Carbon/wedstrijd |
| Drop | 8 mm |
| Gewicht | 198 gram mannen & 154 gram vrouwen |
| Prijs | 280 euro |
| Verkrijgbaar | In vijf verschillende kleurencombinaties |
- Run & Roast Eindhoven – Zaterdag 19 september
- Review: New Balance SuperComp Elite v6
- Waarom je hardloopwedstrijden goed kunt inzetten als training voor een groter doel
- Dag 3 Ultimate Championship: Gemengde estafette 4×400 meter ook zonder Femke wereldtop
- Getest: BLACKROLL Thermo Pad
