De twintigste editie van de wereldkampioenschappen atletiek indoor vinden vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 maart 2025 plaats in China. In Nanjing, een provinciehoofdstad in het oosten, zullen zes Nederlandse atleten in actie komen. Het toernooi werd in 2020 en 2023 uitgesteld. Veel (inter)nationale namen laten verstek gaan na de EK indoor van deze maand en het late moment op de kalender. Bekijk hier op wie we moeten letten op de WK indoor.
Tijdschema (in Nanjing is het 7 uur later)
Elvis Afrifa (60 meter, vierde en nationaal record op EK) en Job Geerds (60 meter horden, vijfde op EK) zouden eerst meedoen, maar hebben respectievelijk vanwege een nieuwe trainingsplanning en hamstringklachten afgezegd.
Vincent Kortbeek, technisch directeur van de Atletiekunie, over TeamNL in Nanjings Cube, waar voor het eerst in China een WK indoor plaatsvindt: ‘De EK in eigen huis in Apeldoorn waren voor veel atleten hét piekmoment/hoogtepunt van dit indoorseizoen. Veel atleten hebben, met het zicht op het komende outdoorseizoen, besloten te gaan trainen richting de zomer. De kalender voor de zomer geeft onder andere een EK op de weg (april) en WK estafette (begin mei) aan. Daarachter volgt het outdoorseizoen, met een meerkamp in Götzis. Als je nog een serieus trainingsblok wil doen voor die momenten, kun je niet nog je indoorseizoen met twee extra weken uitstellen, plus een weekje vrij. Vandaar dat veel atleten gekozen hebben voor beëindiging van hun indoorseizoen.’
‘Wij hadden geen grote ploeg verwacht, maar zes is wel een heel select groepje’, vervolgt Kortbeek. ‘Ook voor de bond is Apeldoorn belangrijker dan China. Dus wij kunnen prima leven met de huidige selectie. Wel zijn onze atleten die meegaan naar China allemaal finalisten uit Apeldoorn. De helft van de afvaardiging is Europees kampioen! Daarmee kun je stellen dat we met een zeer hoogwaardige afvaardiging richting deze WK indoor gaan. Als de wedstrijdkalender er anders uit had gezien, hadden we een grotere selectie gehad, maar met het huidige team gaan we zeker tot mooie prestaties komen in Nanjing!’
Lees hier de terugblik op een bizarre dag 4 van de EK indoor (9 maart).
TeamNL
- 60 meter horden: Nadine Visser
- 800 meter: Samuel Chapple & Ryan Clarke
- Kogelstoten: Jessica Schilder & Jorinde van Klinken
- Polsstokhoogspringen: Menno Vloon
Hoofdfoto: Erik van Leeuwen
- Drie mooiste momenten uit topsportcarrière Bart van Nunen: ‘Met tranen zei ik: mama, ik wil niet meer!’
- Stevensloop 2025: Abdirahman Mohamed tegen Luuk Maas op 10 kilometer
- Slechts 6 Nederlandse atleten naar WK indoor in Nanjing
- Terugblik dag 4: Nederland breekt alle records in eigen Omnisport Apeldoorn
- EK Indoor 2025 Apeldoorn – Knotsgekke slotdag maakt 9 medailles voor TeamNL [alle uitslagen]