Home Laatste Nieuws Tijdschema atletiek Olympische Spelen 2024 (+ selectie)

Tijdschema atletiek Olympische Spelen 2024 (+ selectie)

door hardloopnetwerk

Atletiek is de sport met de meeste deelnemers en wedstrijden op de Olympische Spelen in Parijs. In augustus zijn er voor het eerst evenveel atletiekonderdelen voor vrouwen als mannen in en om Stade France. Er zijn in totaal 48 atletiekonderdelen verspreid over 11 dagen. Hieronder vind je het atletiekprogramma in Parijs van 1 augustus tot en met 11 augustus 2024. De Nederlandse ploeg bestaat uit 47 geselecteerde atleten (26 vrouwen & 21 mannen).

Dit is de officiële website van de Olympische Spelen 2024. Bekijk hier alle Nederlandse namen op een rij. Check hier alle atleten in Parijs.

Technisch Directeur Vincent Kortbeek: ‘We zullen met een team groter dan ooit naar Parijs gaan. Dit zie je terug in veel individuele starts, over een breed palet aan onderdelen. Een hele mooie constatering. We gaan met vertrouwen richting Frankrijk!’

Dag 1 – Donderdag 1 augustus 2024

7:30 – Heren – 20 kilometer snelwandelen – FINALE
9:20 – Dames – 20 kilometer snelwandelen – FINALE

Lees ook: Dagdromen over Parijs (met Lieke Klaver, Femke Bol, Jessica Schilder en Anouk Vetter)

Dag 2 – Vrijdag 2 augustus 2024

Ochtend
10:05 – Heren – 100 meter tienkamp – Sven Roosen & Rik Taam
10:10 – Heren – kogelslingeren – kwalificatie A – Denzel Comenentia
10:15 – Dames – hoogspringen – kwalificatie
10:35 – Dames – 100 meter – pre-series
10:55 – Heren – verspringen tienkamp – Sven Roosen & Rik Taam
11:05 – Heren – 1500 meter – series – Niels Laros & Stefan Nillessen
11:35 – Heren – kogelslingeren – kwalificatie B
11:50 – Dames – 100 meter – series
12:15 – Heren – kogelstoten tienkamp- Sven Roosen & Rik Taam

Avond
18:00 – Heren – hoogspringen tienkamp – Sven Roosen & Rik Taam
18:10 – Dames – 5000 meter – series – Sifan Hassan & Maureen Koster
18:15 – Dames – hinkstapsprong – kwalificatie
18:55 – Dames – discuswerpen – kwalificatie A – Jorinde van Klinken & Alida van Daalen
19:10 – Mixed – 4x 400 meter – series – TeamNL (Liemarvin Bonevacia, Isayah Boers, Isaya Klein Ikkink, Eugene Omalla, Femke Bol, Lieke Klaver, Cathelijn Peeters, Anne van de Wiel, Lisanne de Witte, Myrte van der Schoot & Eveline Saalberg)
19:45 – Dames – 800 meter – series
20:10 – Heren – kogelstoten – kwalificatie
20:20 – Dames – Discuswerpen – kwalificatie B
20:50 – Heren – 400 meter tienkamp – Sven Roosen & Rik Taam
21:20 – Heren – 10.000 meter – FINALE

Lees ook: Alida van Daalen is nu al in Parijs voor ‘bizarre generale’

Dag 3 – Zaterdag 3 augustus 2024

Ochtend
10:05 – Heren – 110 meter horden meerkamp – Sven Roosen & Rik Taam
10:10 – Heren – polsstokhoogspringen – kwalificatie – Menno Vloon
10:35 – Heren – 100 meter – pre-series
10:55 – Heren – discuswerpen tienkamp – Sven Roosen & Rik Taam
11:10 – Dames – 800 meter – herkansing
11:45 – Heren – 100 meter – series
12:00 – Heren – discuswerpen tienkamp
13:40 – Heren – polstokhoogspringen tienkamp – Sven Roosen & Rik Taam

Avond
19:10 – Heren – speerwerpen tienkamp A – Sven Roosen & Rik Taam
19:15 – Heren – 1500 meter – herkansing
19:35 – Heren – kogelstoten – FINALE
19:50 – Dames – 100 meter – halve finale
20:10 – Heren – speerwerpen tienkamp B
20:20 – Dames – hinkstapsprong – FINALE
20:55 – Mixed – 4x 400 meter – FINALE
21:20 – Dames – 100 meter – FINALE
21:45 – Heren – 1500 meter tienkamp – Sven Roosen & Rik Taam

De Hardloopnetwerk nieuwsbrief lezen? Ontvang elke maandag de hoogtepunten van afgelopen week in je mailbox.

Dag 4 – Zondag 4 augustus 2024

Ochtend
10:05 – Dames – 3000 meter steeple – series
10:20 – Dames – kogelslingeren – kwalificatie A
10:55 – Dames – 200 meter – series – Tasa Jiya
11:00 – Heren – verspringen – kwalificatie
11:45 – Dames – kogelslingeren – kwalificatie B
11:50 – Heren – 110 meter horden – series
12:35 – Dames – 400 meter horden – series – Femke Bol & Cathelijn Peeters

Avond
19:05 – Heren – 400 meter – series – Liemarvin Bonevacia
19:50 – Dames – hoogspringen – FINALE
20:00 – Heren – 100 meter – halve finale
20:30 – Heren – kogelslingeren – FINALE
20:35 – Dames – 800 meter – halve finale
21:10 – Heren – 1500 meter – halve finale
21:50 – Heren – 100 meter – FINALE

Lees ook: Nederlands record Visser, Laros en Schilder bij FBK Games 2024

Dag 5 – Maandag 5 augustus 2024

Ochtend
10:05 – Heren – 400 meter horden – series – Nick Smidt
10:10 – Heren – discuswerpen – kwalificatie A
10:40 – Dames – polsstokhoogspringen – kwalificatie
10:50 – Dames – 400 meter horden – herkansing
11:20 – Heren – 400 meter – herkansing
11:35 – Heren – discuswerpen – kwalificatie B
11:55 – Dames – 400 meter – series – Lieke Klaver
12:50 – Dames – 200 meter – herkansing

Avond
19:00 – Heren – polsstokhoogspringen – FINALE
19:04 – Heren – 3000 meter steeple – series
19:55 – Heren – 200 meter – series
20:30 – Dames – discuswerpen – FINALE
20:45 – Dames – 200 meter – halve finale
21:10 – Dames – 5000 meter – FINALE
21:45 – Dames – 800 meter – FINALE

Lees ook: Top 5 supplementen voor atleten en hardlopers

Dag 6 – Dinsdag 6 augustus 2024

Ochtend
10:05 – Dames – 1500 meter – series – Sifan Hassan
10:20 – Heren – speerwerpen – kwalificatie A
10:50 – Heren – 110 meter horden – herkansing
11:15 – Dames – verspringen – kwalificatie – Pauline Hondema
11:20 – Dames – 400 meter – herkansing
11:50 – Heren – speerwerpen – kwalificatie B
12:00 – Heren – 400 meter horden – herkansing
12:30 – Heren – 200 meter – herkansing

Avond
19:35 – Heren – 400 meter – halve finale
19:55 – Dames – kogelslingeren – FINALE
20:07 – Dames – 400 meter horden – halve finale
20:15 – Heren – verspringen – FINALE
20:50 – Heren – 1500 meter – FINALE
21:10 – Dames – 3000 meter steeple – FINALE
21:40 – Dames – 200 meter – FINALE

Lees ook: Het jaar van Femke Bol

Dag 7 – Woensdag 7 augustus 2024

Ochtend
7:30 – mixed – 35 kilometer snelwandelen – FINALE
10:05 – Heren – hoogspringen – kwalificatie
10:15 – Dames – 100 meter horden – series – Nadine Visser & Maayke Tjin A-Lim
10:25 – Dames – speerwerpen – kwalificatie A
11:00 – Heren – 5000 meter – series – Mike Foppen
11:45 – Heren – 800 meter – series – Ryan Clarke
11:50 – Dames – speerwerpen – kwalificatie B
12:35 – Dames – 1500 meter – herkansing

Avond
19:00 – Dames – polsstokhoogspringen – FINALE
19:05 – Heren – 110 meter horden – halve finale
19:15 – Heren – hinkstapsprong – kwalificatie
19:35 – Heren – 400 meter horden – halve finale
20:02 – Heren – 200 meter – halve finale
20:25 – Heren – discuswerpen – FINALE
20:45 – Dames – 400 meter – halve finale
21:20 – Heren – 400 meter – FINALE
21:40 – Heren – 3000 meter steeple – FINALE

Lees ook: De beste hardloopschoenen met een carbonplaat getest

Dag 8 – Donderdag 8 augustus 2024

Ochtend
10:05 – Dames – 100 meter horden zevenkamp – Anouk Vetter, Emma Oosterwegel & Sofie Dokter
10:25 – Dames – kogelstoten – kwalificatie – Jessica Schilder, Jorinde van Klinken & Alida van Daalen
10:35 – Dames – 100 meter horden – herkansing
11:05 – Dames – hoogspringen zevenkamp – Anouk Vetter, Emma Oosterwegel & Sofie Dokter
11:10 – Dames – 4x 100 meter – series – TeamNL (Tasa Jiya, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops, Naomi Sedney, Isabel van den Berg & Jamile Samuel)
11:35 – Heren – 4x 100 meter – series – TeamNL (Elvis Afrifa, Taymir Burnet, Nsikak Ekpo, Onyema Adigida, Xavi Mo-Ajok & Churandy Martina)
12:00 – Heren – 800 meter – herkansing

Avond
19:35 – Dames – kogelstoten zevenkamp – Anouk Vetter, Emma Oosterwegel & Sofie Dokter
19:35 – Dames – 1500 meter – halve finale
20:00 – Dames – verspringen – FINALE
20:25 – Heren – speerwerpen – FINALE
20:30 – Heren – 200 meter – FINALE
20:55 – Dames – 200 meter zevenkamp – Anouk Vetter, Emma Oosterwegel & Sofie Dokter
21:25 – Dames – 400 meter horden – FINALE
21:45 – Heren – 110 meter horden – FINALE

Lees ook: Alles over de EK Atletiek in Rome

Dag 9 – Vrijdag 9 augustus 2024

Ochtend
10:05 – Dames – verspringen zevenkamp – Anouk Vetter, Emma Oosterwegel & Sofie Dokter
10:40 – Dames – 4x 400 meter – series – TeamNL (Femke Bol, Lieke Klaver, Cathelijn Peeters, Anne van de Wiel, Lisanne de Witte, Myrte van der Schoot & Eveline Saalberg)
11:05 – Heren – 4x 400 meter – series
11:20 – Dames – speerwerpen – zevenkamp – Anouk Vetter, Emma Oosterwegel & Sofie Dokter
11:30 – Heren – 800 meter – halve finale
12:05 – Dames – 100 meter horden – halve finale
12:30 – Dames – speerwerpen – zevenkamp

Avond
19:30 – Dames – 4x 100 meter – FINALE
19:40 – Dames – kogelstoten – FINALE
19:45 – Heren – 4x 100 meter – FINALE
20:00 – Dames – 400 meter – FINALE
20:10 – Heren – hinkstapsprong – FINALE
20:15 – Dames – 800 meter – FINALE zevenkamp – Anouk Vetter, Emma Oosterwegel & Sofie Dokter
20:55 – Dames – 10.000 meter – FINALE – Sifan Hassan & Diane van Es
21:45 – Heren – 400 meter horden – FINALE

Lees ook: De marathonkalender van 2024

Dag 10 – Zaterdag 10 augustus 2024

Ochtend
8:00 – Heren – Marathon – FINALE – Abdi Nageeye & Khalid Choukoud

Avond
19:10 – Heren – hoogspringen – FINALE
19:25 – Heren – 800 meter – FINALE
19:40 – Dames – speerwerpen – FINALE
19:45 – Dames – 100 meter horden – FINALE
20:00 – Heren – 5000 meter – FINALE
20:25 – Dames – 1500 meter – FINALE
21:12 – Heren – 4x 400 meter – FINALE
21:22 – Dames – 4x 400 meter – FINALE

Lees ook: Record: Acht Olympische medailles voor Nederlandse ploeg

Dag 11 – Zondag 11 augustus 2024

8:00 – Dames – Marathon – FINALE – Sifan Hassan & Anne Luijten

Hoofdfoto: Orange Pictures

Nieuwsoverzicht

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten