Home Archieven

Femke Bol start op Pinkstermaandag 6 juni 2022 bij de 41ste editie van de FBK Games in Hengelo. Ze komt daar uit op de 400 meter horden, haar favoriete discipline. Na de eerdere aankondiging van polsstokhoogspringer Mondo Duplantis verheugt de organisatie van de FBK Games zich op de komst van Femke, die in 2021 definitief haar doorbraak kende in de internationale topatletiek.

Zege na zege

Vorig voorjaar reeg ze indoor de ene zege na de andere aan elkaar op de 400 meter met een Europese titel als absolute bekroning. In de zomer veroverde de 22-jarige Amersfoortse tijdens de Olympische Spelen in Tokio een bronzen medaille in een wereldrecordrace. Ook wist ze het eindklassement van de prestigieuze Diamond League te winnen. Vorige maand nam ze uit Belgrado bij de WK Indoor nog een zilveren medaille op de 400 meter mee, vlak achter tweevoudig Olympisch kampioene Shaunae Miller-Uibo van de Bahama’s.

Ook wereldkampioen Armand Duplantis naar Hengelo

FBK Games: eerste wedstrijd over 400 meter horden

De FBK Games wordt de eerste wedstrijd over 400 meter horden dit jaar voor de 22-jarige Amersfoortse. Coach Laurent Meuwly: ‘Vorig jaar liep Femke veel wedstrijden om internationale ervaring op te doen. Die heeft ze inmiddels volop en daarom doet ze er nu een stuk minder. Bovendien heeft ze de limiet voor de WK in Eugene en EK in München al op zak. Het gaat er deze zomer om vooral te kijken wat ze nodig heeft om In Eugene en München niet opgebrand maar juist in topvorm te zijn.’ Als voorbereiding op het zomerseizoen is Bol momenteel drie weken op trainingskamp in het Zuid-Afrikaanse Potchefstroom.

Femke Bol: ‘Ik ben echt ontzettend blij dat ik eindelijk een wedstrijd in Nederland in een vol stadion kan lopen! Door alle COVID-maatregelen heb ik dat nog nooit kunnen doen. Als kind zat ik bij de FBK Games op de tribune, nu sta ik er zelf aan de start. Ik kijk echt uit naar 6 juni en hoop in aanloop naar het EK en WK later deze zomer een mooie en vooral snelle race te kunnen lopen.’

Ellen van Langen, Meeting Director FBK Games: ‘Vorig jaar liep Femke Bol een stadionrecord bij de FBK Games en toch gaf ze na afloop aan eigenlijk een snellere tijd voor ogen gehad te hebben. Haar mooie ambities, gretigheid en focus tekenen de atlete Femke Bol en we zijn dan ook erg verheugd dat ze er opnieuw voor kiest bij de FBK Games in Hengelo te starten. Ik zie erg uit naar haar race in Hengelo.’

De FBK Games is de enige internationale topatletiekwedstrijd in Nederland en maakt deel uit van de World Athletics Continental Tour Gold, een wedstrijdencyclus van twaalf wedstrijden. De ticketverkoop is geopend. Alle informatie over de FBK Games vindt u op www.fbkgames.nl

0 commentaar
FacebookTwitterEmail

Op zondag 10 april stonden duizenden hardlopers onderaan de Erasmusbrug klaar voor de 41e NN Marathon Rotterdam. Aan de start ook het complete mannenpodium van de afgelopen oktobereditie: de Belg Bashir Abdi, de Keniaan Marius Kipserem en de Ethiopiër Dawit Wolde. Maar ook de Nederlanders Abdi Nageeye, Björn Koreman, Richard Douma en Nienke Brinkman zette alles op alles voor een toptijd in Rotterdam. Start 10 uur, lees hier alles wat je moet weten over de Marathon van Rotterdam, inclusief de uitslagen.

Klik hier voor alle uitslagen.

Abdi Nageeye wint de 41ste editie van de Marathon van Rotterdam! Hij is de eerste Nederlander ooit die de 42,195 kilometer in de Maasstad op naam schrijft. 2:04.56 is zijn eindtijd, een dik Nederlands record (was 2:06.17)! De winst bij de vrouwen gaat naar de Ethiopische Haven Hailu met 2:22.01. Daarachter snelt Nienke Brinkman naar 2:22.51, een verpulvering van het Nederlands record! Dat stond op naam van Lornah Kiplagat (2:23.43). Ook haar persoonlijk record, de 2:26.34 die ze vorig jaar in haar eerste marathon liep, wordt flink aangescherpt. Brinkman liep lange tijd in een goede groep mannen en kwam halverwege door in 1:11.52. Björn Koreman loopt een persoonlijk record en de EK-limiet met 2:10.32, na even stil te hebben gestaan vanwege kramp! Ook debutant Richard Douma heeft het moeilijk, maar finisht uiteindelijk met 2:12.21 ook binnen de gevraagde tijd voor de EK atletiek (2:12.30)! Beide Nederlanders liepen ruim 30 kilometer in dezelfde groep en kwamen halverwege door in 1:04.42.

De doorkomst halverwege van de groep met Nageeye was 1:02.16. Na 35 kilometer waren nog vijf mannen in de race voor een podiumplek op de Coolsingel, naast Nageeye de Kenianen Kiprop Reuben Kipyego en Kenneth Kipkemboi, de Ethiopiër Leul Gebreselassie en de Belg Bashir Abdi. Abdi, vorig jaar winnaar met een Europees record, moest eraf met een kleine 40 kilometer in de benen en werd uiteindelijk vierde. Uiteindelijk troefde Nageeye zijn concurrent Gebreselassie onder luid gejuich van het Nederlandse publiek af in de eindsprint. De Ethiopiër noteerde precies dezelfde tijd als Nageeye. Kipyego werd met 2:05.12 de nummer drie. De kopgroep bij de vrouwen bestond halverwege uit drie vrouwen, naast winnares Hailu de Kenianen Daisy Cherotich en Stella Barsosio. De klok van de halve marathon stond op 1:09.56. In de kilometers daarna breidde Haven Hailu haar voorsprong uit. Cherotich en Barsosio stapten uit en Zhanna Turi Mamazhanova uit Kazachstan eindigde verrassend op plaats drie met 2:26.54. Dat is ruim onder de limiet voor de WK en EK.

Foto’s: Erik van Leeuwen (alleen voor persoonlijk gebruik, altijd met vermelding fotograaf)
Foto’s: Seth Profet (alleen voor persoonlijk gebruik, altijd met vermelding fotograaf)


Nederlanders in bloedvorm

Abdi Nageeye en Bashir Abdi trokken bij de Olympische Spelen van Tokio wereldwijd de aandacht met een van de ontroerendste sportmomenten van het jaar. In een adembenemende apotheose van de marathon verdeelden de boezemvrienden uit Nederland en België het zilver en brons. Op zondag 10 april 2022 treffen ze elkaar weer, tijdens de 41ste NN Marathon Rotterdam.

Abdi Nageeye (32) debuteerde in 2015 in Rotterdam op de marathon met de nationale titel (9de overall, 2.12.33). Twee jaar later dook hij als eerste Nederlandse atleet ooit op de Coolsingel onder de ‘magische’ grens van 2.10.00 (2.09.36). En in 2019 verpulverde hij zijn eigen Nederlandse record op spectaculaire wijze met bijna twee minuten van 2.08.16 naar 2.06.17 (4de). ‘Die tijd vind ik niet meer bij mij passen, eigenlijk is het gewoon een slecht persoonlijk record. Ik heb sinds januari in Ethiopië en heb daar heel goed getraind. In Rotterdam wil ik meestrijden om de winst en mijn persoonlijk record flink aanscherpen. Het moet een tijd in de 2.04 worden.’ Op de vraag of hij Bashir op weg naar de finish op de Coolsingel gaat helpen zegt Abdi: ‘Hardlopen is een teamsport, ik help met teamgenoten en mijn vrienden, maar op de laatste meters is het zondag ieder voor zich.’

Support jouw marathonheld met een persoonlijke boodschap tijdens de NN Marathon Rotterdam

Nienke Brinkman (28) voldeed op 5 december in Valencia tijdens haar eerste officiële marathon al ruimschoots aan de limieten voor WK (2.28.00) en EK (2.31.30). De in Jakarta geboren, in Leiderdorp opgegroeide en momenteel in Zürich aan haar promotieonderzoek werkende studente seismologie verbaasde iedereen, inclusief zichzelf, met haar tijd van 2.26.34. In Rotterdam probeert ze sneller te lopen dan haar tijd in Valencia. (Luister hier de podcast De Pacer met Nienke. Hier vind je het NOS-interview).

‘Mijn eerste marathon op Nederlandse bodem stond boven aan mijn lijstje,’ zegt Nienke Brinkman. ‘Het is extra speciaal dat ik nu de NN Marathon Rotterdam als lid van het NN Running Team kan lopen. Ik heb er enorm veel zin in. In voorbereiding op Rotterdam ben ik voor het eerst op hoogtestage (Iten, Kenia) geweest. Een prachtige ervaring en ik heb goed kunnen trainen. Na terugkomst liep ik een halve marathon in Zwitserland (1.10.45), een mooie bevestiging dat ik goed getraind had. Zondag wil ik gewoon genieten en ga ik weg op de tijd die ik ook in Valencia liep.’

Björn Koreman heeft ambitieuze plannen voor de 41ste NN Marathon Rotterdam. Op zondag 10 april wil hij zich op de Coolsingel voegen bij het selecte groepje Nederlandse atleten die de klassieke loopafstand binnen 2 uur en 10 minuten hebben volbracht. Met zo’n bijzondere prestatie zou hij voldoen aan de gestelde limieten voor deelname aan de WK atletiek in Eugene en de EK in München. 

‘Sinds ik serieus ben gaan hardlopen, heb ik de marathon van Rotterdam in gedachten. Ik ben elk jaar gaan kijken. Ik vind het de mooiste marathon, een feest om mee te maken. Hier heb ik altijd al willen lopen. Mijn voorbereiding verliep heel goed. Alles wat ik van te voren met mijn coach Bram Wassenaar had bedacht hebben we precies zo kunnen uitvoeren’, zegt Koreman (30). Lees verder.

Richard Douma, veelvuldig nationaal kampioen 1500 meter en samen met Abdi Nageeye nationaal recordhouder 10 km op de weg, debuteert in Rotterdam op de marathonafstand. Douma: ‘Ik heb de afgelopen maanden heel goed getraind en kijk enorm uit naar mijn marathon debuut.’

Jacelyn Gruppen staat ook aan de start. Ze laat weten een goede voorbereiding gehad te hebben. In de voorbereiding liep ze een persoonlijk record op de halve medaille tijdens de Stevensloop in Nijmegen, tevens NK (zilver in 1.12.30). Door eerdere ervaringen op de marathon kiest Gruppen voor een voorzichtig aanvangstempo. Gruppen: ‘Ik zal rustiger gaan starten dan mensen wellicht zouden verwachten na de 1u12 op de halve. Ik vind het belangrijk om ervaring op te doen en de marathon uitlopen met een goed gevoel uit te lopen. Daarom ga ik weg op 2 uur 38, wellicht kan ik aan het eind versnellen.’

De officiële ‘NN Marathon Rotterdam 2022’ app is beschikbaar in de App Store en Google Play Store. Heb je al een app van een vorige editie? Deze is niet langer bruikbaar. ⠀

Live results

Internationaal veld

Top-5 van mannelijke deelnemers aan de 41ste NN Marathon Rotterdam (met persoonlijk record) ziet er als volgt uit:

  1. Bashir Abdi (Bel) – 2.03.36 (2021, Rotterdam)
  2. Kiprop Reuben Kipyego (Ken) – 2.03.55 (2021, Milaan)
  3. Marius Kipserem (Ken) – 2.04.04 (2021, Rotterdam)
  4. Dawit Wolde (Eth) – 2.04.27 (2021, Rotterdam)
  5. Abdi Nageeye (Ned) – 2.06.17 (2019, Rotterdam)

Top-5 van vrouwelijke deelnemers aan de de 41ste NN Marathon Rotterdam (met persoonlijk record) ziet er als volgt uit:

  1. Haven Hailu (Eth) – 2.20.19 (2021, Amsterdam)
  2. Stella Barsioso (Ken) – 2.22.04 (2021, Rotterdam)
  3. Rose Chelimo (Bah) – 2.22.51 (2017, Boston)
  4. Nienke Brinkman (Ned) – 2.26.34 (2021, Valencia)
  5. Sara Catarina Ribeiro (Por) – 2.26.39 (2019, Valencia)

De NN Marathon Rotterdam is live te volgen op NPO, zondag vanaf 9:30 uur.

Foto’s: Erik van Leeuwen

0 commentaar
FacebookTwitterEmail

Maayke Tjin A-Lim is een naam die vorig jaar weinig atletiekliefhebbers kenden. Op de indoorbaan brak de 24-jarige atlete dit jaar door, met een derde plaats op de NK en deelname aan de WK. Op dat toernooi deed ze het zeker niet onverdienstelijk. Wij interviewden haar in de aanloop naar het outdoorseizoen.

Hoe kijk je terug op de WK indoor, je eerste toernooi bij de senioren?

‘Ik ben heel dankbaar dat ik de kans heb gekregen om op dit toernooi te mogen lopen. Ik ben trots op het harde werken wat heeft geloond en dat ik samen met mijn performance coach Purcy Marte heb mogen neerzetten. Ik heb vooral genoten en plezier gehad tijdens mijn races. Wat voornamelijk sterk was, is dat waar wij op getraind hebben, het doorversnellen, in de races te zien was. Daarbij liep ik een persoonlijk record (8.11 seconden) in de voorrondes en wist ik mij te plaatsen voor de halve finale (8.13).’

Kwamen je eigen verwachtingen uit of presteerde je boven je eigen verwachtingen?

‘Ik kwam zonder verwachtingen naar het toernooi. Wat ik belangrijk vind is, het vertrouwen te hebben in het proces (o.a. ontwikkeling fysiek en mentaal). Voor mij was dit een nieuwe fase waarbij je leert van het verleden, dit meeneemt naar de huidige trainingen en uiteindelijk naar het toernooi. Mijn mindset is daarbij belangrijk. Je komt om jezelf te overtreffen en te pieken op het juiste moment.’

Waar ben je het meest trots als je kijkt naar het indoorseizoen? Wat neem je mee naar outdoor?

‘Ik ben er het meest trots op dat ik gepiekt heb op het juiste moment. Dat ik mij niet heb laten afleiden tijdens het wedstrijdseizoen en toernooi en mijn mindset heb behouden. Ook ben ik trots op de groei en ontwikkeling die ik heb doorgemaakt op zowel mentaal en fysiek vlak.’

Kun je wat vertellen over je trainingssituatie? Waar train je en wie is je coach?

‘Ik train onder begeleiding van Purcy Marte, Performance Coach bij Omega Network B.V. Ik ben lid van atletiekvereniging AV Zaanland en ik maak gebruik van hun atletiekbaan. Daarnaast heeft mijn performance coach Purcy Marte een Speedcentre waar ik ook regelmatig train (o.a. specifieke trainingen en krachttraining). In voorbereiding op het indoorseizoen heb ik gebruik gemaakt van de indoorhal in Assendelft.‘

Hoe ziet een week er ongeveer voor je uit qua trainingen? Hoeveel (horden)trainingen doe je?

‘Ik train ongeveer tussen de 20 tot 24 uur per week. Mijn trainingsdagen zien er als volgt uit: maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag en zaterdag zijn de dagen waarop ik tweemaal op een dag train. Op de woensdag heb ik één training en ben ik in de middag vrij om te rusten. De zondag is vaak mijn volledige rustdag. Op deze dag kan ik mij volledig opladen voor de komende week. De hordentrainingen bestaan uit snelheidstrainingen, maar ook uit trainingen voor het uithoudingsvermogen en de techniek, zoals hordendrills en hordendansen.’

Wat doe je naast hordelopen op hoog niveau?

‘In 2019 ben ik afgestudeerd voor de opleiding Human Resource Management aan de Hogeschool van Amsterdam. Ik ben op dit moment al 2,5 jaar parttime werkzaam als HR-medewerker bij Interswitch B.V., een klantcontactcenter. Dit doe ik voor 16 tot 20 uur per week, verdeeld over 4 dagen van 4 uur in de middaguren. Zodat ik in de vroege ochtend en late middag twee trainingen op een dag kan draaien. Daarbij is mijn werkgever flexibel met betrekking tot mijn topsport.’

‘Ik denk dat alles mogelijk is, voornamelijk als je je bezig houdt met de dingen die ertoe doen en geloof hebt in hetgeen wat je leuk vindt om te doen.’

Heb je liever de 60 meter horden of 100 meter horden?

‘Ik vind beide afstanden even leuk om te doen. Ik heb een wel kleine voorkeur voor de 100 meter horden, omdat je dan meer ruimte hebt om te versnellen op het tweede gedeelte.’

Op welke aspecten van de horden heb je nog verbeterpunten?

‘Ik kan nog winst boeken op mijn start en daarbij de aanloopsnelheid naar de eerste horden verbeteren. Dit is dan ook een aspect waarop ik mij zal focussen naar aanloop van het wedstrijdseizoen. Door je startsnelheid te verhogen, zal dit resulteren in een hogere snelheid en versnelling over en tussen de hordes.’

Wat zijn je doelen voor het outdoorseizoen? Denk je dat je de 13-secondengrens kan doorbreken?

‘Voor dit outdoorseizoen ben ik gefocust op mijn proces en ontwikkeling naar de wedstrijden toe. Ik denk dat alles mogelijk is, voornamelijk als je je bezig houdt met de dingen die ertoe doen en geloof hebt in hetgeen wat je leuk vindt om te doen. Ik doe dit samen met mijn coach Purcy Marte. Hij heeft in mijn ontwikkeling een groot aandeel en samen zullen wij wat moois laten zien. Mijn doel is op de WK (limiet 12.84) en EK outdoor (limiet 12.93) de 100 meter horden te lopen, daarbij te pieken en mijn beste races te laten zien.’

Foto’s: Erik van Leeuwen

0 commentaar
FacebookTwitterEmail

Lieke Klaver over hard rennen, maar ‘op een andere manier dan anderen’

door Tijn Piest

In de schaduw van Femke Bol is Lieke Klaver de Nederlandse troef op de 400 meter. Met haar tijd van 51.20 is ze op de indoorbaan de nummer twee van ons land en tijdens de WK indoor wist de 23-jarige atlete zilver te pakken met de estafettevrouwen. Een reflectie op de eerste maanden van het jaar, voordat de echte focus op outdoor gaat.

Vijf races, drie dagen

’Het indoorseizoen was lang, maar enorm gaaf’, evalueert Lieke Klaver haar wedstrijden in de eerste drie maanden van het jaar. Een seizoen dat begon in Karlsruhe, met de limiet voor de WK, en eindigde in Belgrado, met een medaille tijdens het mondiale indoortoernooi. ‘In een korte tijd heb ik veel gereisd, veel 400 meters gedaan en uiteindelijk heel hard kunnen lopen.’ Of het seizoen helemaal naar wens verliep? ‘Eigenlijk kun je wel zeggen dat het precies zo is gegaan als hoe ik gehoopt heb. Ik ben zeer tevreden. Ik heb een week vrij gehad en ga met een rustig en uitgerust gevoel het outdoorseizoen in.’ Klaver is erg blij met alle resultaten tijdens de wereldkampioenschappen indooratletiek in Servië. Na een succesvolle serie en halve finale finishte ze in de finale over 400 meter als zesde. Een prachtige prestatie voor een Nederlandse atlete, teleurgesteld was ze dus ook niet met haar resultaat in de ontknoping van de WK. ‘Soms lijkt het alsof er wordt verwacht dat je alleen maar tevreden mag zijn op het moment dat je een medaille wint. Dat vind ik echt heel zonde en hiermee verliezen wij soms het uiteindelijke doel van sport: plezier maken en het beste uit jezelf halen. Ik liep tegen een stel dames die bijna allemaal ooit Olympische medailles hebben gewonnen. En zesde worden, dat is toch vet? Ik heb vijf keer een enorm goede 400 meter in drie dagen gelopen, wat echt bijzonder is en waarvan men moet weten dat dit niet vanzelfsprekend is. Kritisch als elke topsporter zag Klaver ook verbeterpunten. ‘Wat beter kon, was de hoeveelheid rust die ik nam afgelopen indoorseizoen. Ik ben tussendoor verhuisd naar Arnhem en ook liep ik iedere week nog stage voor mijn studie Sportkunde. Ik wil graag alles tegelijk en alles perfect. Dat moet ik soms nog leren te prioriteren.’

Lieke Klaver (rechts) in actie tijdens de WK-finale van de 400 meter in Belgrado.

Instagram

Na Femke Bol (50.30 indoor en 50.37 outdoor) is Lieke Klaver (51.22 indoor en 50.98 outdoor) momenteel de tweede snelste 400-meterloopster van Nederland. Ook op Instagram scoort Klaver goed. Sterker nog, op het social mediakanaal doet ze het beter dan Bol. Op het moment van schrijven trekt het account van Klaver 687.000 volgers. Ze moet even lachen, maar relativeert al snel. ‘Ach, uiteindelijk is het niet vergelijkbaar, op de baan en naast de baan.’ Het lijkt alsof ze veel met Instagram bezig is, maar zelf geeft ze aan dat dat niet het geval is. ‘Ik weet wat ik moet posten en daarna doe ik de app weer uit. Verder kijk ik vooral naar grappige filmpjes of doe ik creatieve inspiratie op. Ik vind het heel leuk om foto’s te maken. Plus Instagram kan later dienen als een soort fotodagboek van mijn leven. Of ik er veel mee kan bereiken? Ligt eraan. Door veel volgers ga ik niet harder lopen of ben ik opeens interieur designer. Wel heb ik leuke samenwerkingen mede dankzij Instagram en leer ik bijvoorbeeld de zakelijke kant van de sport. Daarin ontwikkel ik mijzelf professioneel. Ik heb Instagram altijd heel interessant gevonden: hoe het werkt, hoe het ingezet kan worden en hoe je ermee kunt ‘spelen’. Ik had wel verwacht dat er ooit een groei zou komen, maar deze doorbraak in korte tijd komt wel plotseling.’

‘Ik hoop dat ik over een paar jaar niet meer hoef uit te leggen waarom ik ren zoals ik ren.’

Raceprofiel

Kenmerkend voor de races van Klaver is haar snelle start. Met name indoor is haar eerste 200 meter erg sterk. Tijdens de NK indoor in Apeldoorn, waar ze het zilver pakte en met een persoonlijk record voldeed aan de limieten voor de outdoortoernooien, kwam ze door in 23.8 seconden. Tijdens die 400 meter scherpte Femke Bol haar nationale toptijd aan. In de estafettefinale tijdens de WK was haar doorkomsttijd zelfs nog een tiende sneller. Ter vergelijking: het Nederlands indoorrecord van Klaver op de 200 meter staat op 23.10. In de tweede ronde van de 400 meter wordt ze bijgehaald door Bol, maar dat snelle starten past bij Klaver. Ze beschikt over veel explosiviteit en sprintsnelheid, dat ook tijdens de 4×100 meter en 200 meter op juniorentoernooien goed van pas kwam. In 2020 noteerde Klaver 22.66 op de 200 meter, de derde Nederlandse tijd ooit gelopen. De laatste jaren heeft de sprintster zich toegelegd op de 400 meter, maar die 200-metersnelheid zie je dus goed terug in haar wedstrijden. Iets dat ze ook niet wil veranderen. ‘Ik ga mij outdoor sowieso houden aan mijn eigen raceprofiel. Ik hoop dat ik over een paar jaar niet meer hoef uit te leggen waarom ik ren zoals ik ren. Ik ren hard, alleen doe ik het op een andere manier dan anderen. Ik ben blij dat ik nog zo veel te verbeteren heb.’

50 seconden

Maandag j.l. pakten Klaver en haar team, onder leiding van Laurent Meuwly en Bram Peters, de trainingen op Papendal weer op, om vervolgens zaterdag het vliegtuig te pakken naar Zuid-Afrika. In Potchefstroom, waar de temperatuur nu rond de 20 graden schommelt, zijn de beste lange sprinters van Nederland drie weken op trainingsstage. De ontwikkeling in haar trainingen is eerst belangrijk, voordat het wedstrijdseizoen losbarst. ‘Ik heb mezelf als doel gesteld mijn uithoudingsvermogen te verbeteren en efficiënter de lactische sessies af te werken. Ik weet dat er een WK en EK aankomt, maar daar ben ik nog niet mee bezig. Dat hoeft ook niet, want ik heb beide limieten al.’ Haar persoonlijk record staat op 50.98 seconden, waarmee ze in 2020 de prestigieuze Diamond League in Rome won. Ze is de derde vrouw ooit, want ook voormalig recordhoudster Lisanne de Witte (50.77) liep al eens onder de magische grens. De grens van 51 seconden, die ze vorig jaar niet doorbrak. Maar dit jaar moet er volgens haar zeker een tijd in de 50 seconden uitrollen. ‘Mijn doel is consistenter in de 50 seconden lopen. Mijn persoonlijk record is nog maar 50.98, dus het wordt eerst tijd om daar wat van af te halen. First things first!’

Foto’s: Erik van Leeuwen

Loginopedia
0 commentaar
FacebookTwitterEmail

4 oplossingen tegen opgezette enkels tijdens een vliegreis

door hardloopnetwerk

Stel, je moet een lange vliegreis maken, bijvoorbeeld voor een trainingsstage, een wedstrijd, of gewoon vakantie. Het risico op opgezetten enkels of stijve kuiten ligt op de loer. Lees hier hoe je dikke enkels voorkomt tijdens en na door je vlucht.

Als je lang stilzit zakt het bloed en vocht in je lichaam door de zwaartekracht naar je benen en enkels. In het ergste geval veroorzaakt dit bloedpropjes, maar vaak zorgt het alleen voor ongemakken als stijve kuiten, opgezette enkels of het feit dat je je schoenen lastiger aan of uit krijgt. Je bloed stroomt te weinig door en daardoor kan het gaan stollen. Wanneer een bloedstolsel de ader verstopt, dan noemen we dit reizigerstrombose. De lage druk in een vliegtuig (drukcabine) is ook niet bevorderlijk voor de doorbloeding in je lichaam. Aangezien je in het vliegtuig soms wel uren achter elkaar stil zit, is het verstandig om je doorbloeding een handje te helpen, zeker als je op de plek van bestemming zo snel mogelijk weer lekker wil gaan rennen en misschien zelfs wel een wedstrijd op de planning hebt.

Lees ook: Wat heb je als hardloper aan een massage gun?

Hoe voorkom ik dikke enkels tijdens mijn vlucht?

1. Draag comfortabele en loszittende kleding

Het beste is strakke kleding te vermijden en daarvoor in de plaats loszittende en meer comfortabele kleren te dragen. Door het dragen van strakke kleding kan je je aderen afknellen en krijgt de huid van buitenaf te weinig zuurstof. Dit kan je dus voorkomen door iets ruimere en meer ademende kleren te dragen. Laat een hippe joggingbroek gecombineerd met een paar comfortabele sneakers nu toevallig een grote modetrend zijn. Prima voor in het vliegtuig dus!

2. Maak een stevige wandeling voordat je het vliegtuig instapt

Ongeacht hoe lang je vliegt is het belangrijk dat je een flinke wandeling maakt voordat je het vliegtuig instapt. Hierdoor komt je bloedstroom goed op gang. Vroeg of laat zal de bloedstroom zich gaan afremmen waardoor de kans op opgezette enkels wordt verhoogd, maar door eerst even stevig te wandelen kan je dat moment zoveel mogelijk uitstellen. Gelukkig heb je op de meeste luchthavens genoeg ruimte om even een wandelingetje te maken. Het kan echter zo zijn dat je daar vanwege een langdurige file, treinvertraging of chaotische werkdag niet genoeg tijd voor hebt. Lees in dat geval even door naar de laatste tip!

3. Niet met over elkaar gekruiste benen zitten

Hoewel veel mensen (vooral vrouwen) dit prettig vinden zitten, kan over elkaar gekruiste benen toch aardig wat nadelige gevolgen met zich meebrengen. Door je benen over elkaar heen te kruisen knel
je je aderen af, wat juist hartstikke slecht is voor de bloedcirculatie. Ook verhoog je hiermee de kans op spataderen!

4. Draag compressiesokken

Net als tijdens en na het hardlopen kan je ook in het vliegtuig je bloedcirculatie verbeteren door compressiesokken te dragen. STOX Energy heeft speciale compressiesokken die je helpen. Draag deze, zeker voor mensen die veel reizen met het vliegtuig of met de auto een uitkomst. Deze sokken zijn gemaakt van merinowol en reguleren de temperatuur in je benen. Hierdoor vermindert de vermoeidheid en pijn in je benen. Ook is de kans op reizigerstrombose bijna 19 keer kleiner dan wanneer je normale sokken draagt!

Tips voor ná de vlucht

  • Na je reis je kuitspieren weer aan het werk zetten door middel van een wandeling. Bouw het wel rustig op!
  • Compressiesokken nog voor een paar dagen blijven dragen
  • ‘s Nachts je benen hoger leggen dan de rest van je lichaam (bijvoorbeeld met een kussen)
  • Zoutinname voor een paar dagen zoveel mogelijk beperken (zout houdt tenslotte vocht vast in het lichaam)

Dit artikel is geschreven in samenwerking met STOX – Dé sokken die je fit en gezond houden.

0 commentaar
FacebookTwitterEmail
Nieuwe berichten
Oude berichten
Nieuwsoverzicht

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten