De EK cross die op 13 december dit jaar zou plaatsvinden in Dublin is vanwege Covid-19 afgelast. Eerder leek alles nog gewoon door te gaan.
Er werden meer dan 600 atleten uit ongeveer 40 Europese landen verwacht. De beperkingen rond reizen heeft ervoor gezorgd dat de definitieve planning voor het evenement steeds onzekerder werd. Of het toernooi in Dublin een jaar wordt opgeschoven is nog onduidelijk. Vooralsnog staat Turijn in 2021 als organiserende stad gepland.
Het EK cross was één van de weinige internationale atletiekevenementen die nog niet was afgelast of uitgesteld tot 2021, met name alle marathons in de grote steden. Enige wat nog wel op de planning staat is de WK halve marathon op 17 oktober.
In 2019 waren de EK cross in het Portugese Lissabon erg succesvol voor Nederland. Zo was er goud voor het damesteam onder de 23 bij EK cross en individueel zilver voor Jasmijn Lau.
- In Egmond hervond Nienke Brinkman haar raceplezier: ‘Maar plan bewust nog even niets’
- Sifan Hassan terug naar London Marathon. ‘Mijn hart wil London’
- Haven Hailu en Samuel Barata winnen snelle editie Egmond Halve Marathon, Niesten en Brinkman snelste Nederlanders
- Vijf tips van viervoudig winnares Marja Bak-Wokke voor de Egmond Halve Marathon
- De leukste baanwedstrijden in 2025