Het volgende Fotodagboek komt van Menno Koolhaas. De 29-jarige triatleet werd in 2024 vijfde op het WK ironman (3,8 km zwemmen, 180 km fietsen & 42,2 km lopen) en over diezelfde afstanden Nederlands kampioen. Onder hoede van de Nederlandse bond traint hij momenteel, samen met de Zwitserse selectie, in Namibië. In de hoofdstad Windhoek, waar warm weer, de hoogte en gunstige, brede wegen hem ideale omstandigheden tot overwinteren bieden. Koolhaas geeft een inkijkje in zijn trainingskamp, waar hij de basis legt voor triatlonwedstrijden in de lange afstand op het wereldtoneel.
Zaterdag 25 januari







Samen met Tristan vertrek ik voor 4x4x1 minuut met 30 seconden pauze en dat mocht hard. Mijn wattages liggen tussen de 480 en 500.


Wedstrijden
‘Ik kijk uit naar de komende 2,5 weken! In totaal blijf ik vier weken in Namibië. Ik vlieg op 12 februari weer terug naar Nederland. Het voornaamste doel waarvoor ik hier train is de T100 World Tour Series: het WK Triathloncircuit van de lange afstand. Dit zullen tien races zijn. Daarnaast zal ik Challenge Roth meedoen op 6 juli, waarin ik wil proberen zo hoog mogelijk te eindigen en onder de 7:30 uur te finishen in een hele triatlon. Mijn persoonlijk record staat op 7:35.’
Lees ook: Fotodagboek van Jonas Phijffers in Nerja
Foto’s: Triatlon NL & eigen bezit
- Is een sportdrank op basis van hydrogel beter voor je prestaties?
- RUN YOUR CITY in Rotterdam, Utrecht en Amsterdam
- Harry Schulting Games 2025 (alle uitslagen)
- Vernieuwd! Doe de test: welke supplementen kunnen jou helpen?
- Bekijk hier de (inter)nationale namen op de FBK Games 2025