Nadat het jaarlijkse atletiekevenement in 2020 vanwege de Coronapandemie niet door kon gaan, is de editie 2021 gepland op zaterdag 29 mei 2021. Er is nog veel onzekerheid over de eisen die gesteld worden om het evenement veilig te organiseren, maar de organisatie is toch opgestart om met name Nederlandse atleten de gelegenheid te bieden om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Tokyo.
In de afgelopen maanden is er intensief overleg geweest met de Atletiekunie. Dat heeft er toe geleid dat het ministerie van VWS groen licht heeft gegeven om Next Generation Athletics 2021 als topsportevenement door te laten gaan. Daarbij gelden wel een aantal voorwaarden, zoals:
- Maximaal 250 unieke deelnemers;
- Geen publiek;
- Verplichte snel testen (voor de atleten en organisatie).
Op het (voorlopige) programma staan zoals gebruikelijk de middellange afstanden (800, 1.500 en 5.000 meter) en dan met name voor topatleten. Een voorprogramma voor jeugdatleten wordt helaas niet toegestaan.
De ontwikkelingen rond de coronapandemie worden nauw gevolgd. Als landelijke maatregelen worden aangescherpt of versoepeld, dan zal de organisatie daarop moeten worden aangepast. Maar in dit stadium is de organisatie van Next Generation Athletics blij om te behoren tot de topsportevenementen die in Nederland in 2021 door kunnen gaan.
- Op deze vijf battles kun je letten tijdens het NK Teams 2025
- Hier vind je de eerste informatie over de WK atletiek in Tokio
- Jonatan Venema voor wereldrecordpoging in Vilnius: ‘Tussen 42 en 100 kilometer zit relatief weinig verschil’
- Waarom Eugene Omalla zijn gouden Olympische medaille verkocht
- Nederland mag hopen op deelname vijf estafetteteams tijdens WK atletiek Tokio