Diverse Nederlandse atleten open zaterdag in Lisse hun baanseizoen. Voor de 42e keer wordt de atletiekbaan van AV de Spartaan omgebouwd tot decor voor de Ter Specke Bokaal. Ook dit jaar behoort de door World Athletics erkende wedstrijd, met sterk bezette veldonderdelen en incourante looponderdelen, tot de Nederlandse Track & Field Series. Lees hier op wie we mogen letten in het dorp van de Keukenhof.
T&F Series
De Track & Field Series, voorheen het nationaal baancircuit, is een reeks wedstrijden op atletiekbanen in Nederland. ‘Kwalitatieve wedstrijden met unieke elementen, waarbij atleten zo optimaal mogelijk worden gefaciliteerd in het behalen van limieten en persoonlijke records’, aldus de Atletiekunie. Alle wedstrijden behoren tot de World Athletics Ranking Competitions. De wedstrijden hebben een F-, E, of D-status van de wereldatletiekbond, waardoor punten kunnen worden gehaald voor de wereldranglijst. Na de Ter Specke Bokaal volgen de Next Generation Athletics (zaterdag 24 mei, Nijmegen), Harry Schulting Games (donderdag 29 mei, Vught) en de Gouden Spike (zaterdag 14 juni, Leiden). Vanwege een beschadigde toplaag vindt er dit jaar geen T-Meeting plaats.
Lopen
Het kortste looponderdeel op het programma van de Ter Specke Bokaal is de 100 meter horden. Even nadat het speerwerpen (11:00 uur) aanvangt zien we Sofie Dokter in actie, de vrouw van zilver op de EK indoor op de vijfkamp, die in september hoopt te schitteren op de WK. Ze werkt in Lisse een speciale driekamp af, net als Hanna van Baast, Floortje Tromp en Myke van de Wiel, en komt ook in actie op hoogspringen en kogelstoten. Ook op de horden, maar pas rond 15:20 uur: Maayke Tjin A-Lim. Opgejaagd door Eefje Boons en Mira Groot hoopt de regerend Nederlands kampioene rond de 13-secondengrens uit te komen. De 600 meter vormt spektakel door toedoen van de 400-metertoppers Eveline Saalberg en Lisanne de Witte. Laatstgenoemde pakte vorig jaar het Ter Specke Bokaalrecord in 1:27.10, één van de snelste 600 meters ooit gelopen. Net als vorig jaar komt juniorenrecordhoudster Madelief van Leur in actie, op de 150 en 300 meter. Verder wordt de strijd op de – ook al incourante – 1000 meter interessant, met Team Distance Runners in de naam van Dion Eijssen, Jesse Scheltema en Ioann Lobles goed vertegenwoordigd.

Ook zaterdag: World Relays, met 18 Nederlandse sprinters
Werpen
De grote man in de discusring is Shaquille Emanuelson, vorige maand goed voor 69.65 meter in Ramona, een Nederlands record. Maar de concurrentie is niet mild, met Ruben Rolvink en Jarno van Daalen, de wereldkampioen onder 20 jaar met de kogel. Voor dat onderdeel staat Van Daalen ook ingeschreven. Lisse trekt ook al jaren speerwerpers, waarbij waarschijnlijk meerdere vrouwen de 50-metergrens gaan slechten. De regerend nationaal kampioene is Dewi Lafontaine, maar ze zal haar handen vol hebben aan Sietske Verkade en Danara Stoppels. Meerdere mannen voorbij de 70 meter staan op de lijst, met bovenaan de Belg Ides Verhulst. U20-atleet Ryan Jansen en Nederlands recordhouder Thomas van Ophem mogen zeker ook genoemd worden.
Lees hier een reportage van de Ter Specke Bokaal vorig jaar.
Springen
Het polsstokhoogspringen krijgt waarschijnlijk kleur door toedoen van Marijn Kieft en Elise de Jong. Kieft sprong in januari in Apeldoorn 4.41 meter, een Nederlands record onder 20 jaar, De Jong was goed voor 4.33 meter. Beiden zijn al zeker van deelname aan de EK U20 in augustus. Jip Haest en Lucas van Klaveren zullen het mannenduel waarschijnlijk uitvechten. Het verspringveld is sterk te noemen dankzij Fabian Biondina en David Cairo, de nummer twee en vier van de NK indoor. Buitenlandse concurrentie komt van de Brit Archie Yeo en de Belg Jeroen Gonnissen. Bij het hoogspringen gaat het waarschijnlijk om centimeters, tussen Jin van der Leen, Sven van Merode en de Belg Arne Min.
Foto’s: Erik van Leeuwen
- Spannende sprints en springwedstrijden verwacht bij 21e Harry Schulting Games
- Vernieuwd! Doe de test: welke supplementen kunnen jou helpen?
- Bekijk hier de (inter)nationale namen op de FBK Games 2025
- Dit was Next Generation Athletics 2025 (uitslagen & foto’s)
- Douwe Amels gestopt als topsporter: ‘Echte wil is er niet meer’